Коли всі мистецтва разом.
Музика і література: діалог мистецтв
1. Ознайомитись з темою уроку.
Поєднання музики, поєтичного слова, танцювальних рухів, театралізованої дії здавна спостерігається в народних обрядах. Пісня складається з віршів та мелодії. Спільною для цих двох видів мистецтва стає інтонація, яка надає слову емоційного зображення.Музу поезії стародавні греки забражували з лірою в руках.
У вокальних і хорових творах музика емоційно посилює поєтичний зміст. Відсутність слів в інструментальній музиці обмежує її жображальні можливості. Тому виникла програмна музика. Це може бути проста назва п'єси, яка наштовхує на певний образ, або розгорнутий літературний сюжет.Прослухайте сюїту Йогана Штрауса "Казки віденського лісу"
Сюїта- це музичний твір, складена з кількох контрастних частин, які об'єднані одним задумом.Який танець звучити.Доповни ряд слів характеристики музики: чарівна, фантастична, польотна, граційна...
Відомо, що музика здатна викликати в нашій уяві певні візуальні образи. Особливо якщо їх підказує назва або програма. Вона спроможна надихати художників і скульпторів.Прослухайте Валерія Кікта концертну симфонію для арфи з оркестром "Фрески Софії Київської"Фрески - це живопис на вологій штукатурці, одна з технік настінного малярства, .
Розкажіть свої враження від сприймання музики. Порівняйте музичні та живописні фрески.Які барви звучання тембру арфи.
Розкажіть свої враження від сприймання
Отже, між видами мистецтва є певні зв'язки, які призводять до взаємодії або синтезу, до виникненню спільних тем, сюжетів, образу.
2. Ознайомитись та розучити пісню "Ода пісні"
Ода- це пісня, пов'язана з грецького. άείδω — співаю — жанр лірики, вірш, який виражає піднесені почуття, викликані важливими історичними подіями, діяльністю історичних осіб. Оді притаманні урочистість і патетичність у висловленні почуттів
Музична грамота